|
ПРОРОЩУВАННЯ В ТАБЛЕТКАХ ДЖІФФІ
В домашніх умовах пророщування насіння на підвіконцях потребує ретельноі підготовки - а саме підібрати лоточки , збалансований грунт , провести вдало пікіровку з наступним пересаджуванням в грунт. Вся ця робота не з легких. І тому в цій пригоді можуть стати рассадні таблеткі JIFFY-7, які виготовляються з сфагнового торфу і перегною, містять доломітовий кальций, регулюющий кіслотність субстракта , молібден,сульфат магнія, бор. І ця кислотність становить-5,5 +-0,5. Таблеткі використовуємо для висіву насіння, пікіровкі саджанців, а також висаджуємо для укоріненя черенкі. Працювати з таблетками просто. Розкладаємо їх в лоточки глибиною приблизно 4-5 см, на кожну таблетку наливаємо 50 мл води, за декілька хвилин вони сбільшилися в розмірі. Тепер , коли вони готові, наприклад, висіваємо насіння, тобто заглиблюємо його в субстракті. Субстракт утримується сіточним покриттям. При посадці в грунт корні самі розривають цю оболонку , а можно рослині допомогти і надірвати, зняти в мокрому стані, щоб при посадці був кращий контакт з землею. Рослини в ціх таблетках розтуть здоровими, не хворобливими. Користуватися таблетками зручно, а проростання насіння прискорюється на два тижня. Попіклуємося про здорову розсаду!
ЯК ЗБЕРЕГТИ КВІТИ ЗДОРОВИМИ
Найстрашнішим захворюванням ірисів є бактеріоз або мокра гниль кореневищ. Причиною захворювання є декілька видів бактерій, які псують рослини саме в спекотний і вологий період літа. Про наявність хвороби свідчать пожовтіння і побуріння кінцівок листя, інколи веер зовсім валиться на землю, нове листя не наростає, а те що є - легко відривається у основи підгнивающего кореневища. Запобігти хворобі допоможуть такі профілактичні прийоми, як зрошування з лійки розчином залізного купороса 1 ч.л. (10 г) на відро (10л) води, або розчином хлорокісі міді - 40 г на 10 л води. Обробка янтарною кислотою після квітування 2 г на 10 л води підвищить опірність рослин до захворювання.
Якщо ми вже побачили наявність бактеріозу, активно починаємо лікування. Як правило, в першу чергу починають хворіти старі загущені кущі, кущі які не прополюються, кущі які не отримували кореневих і позакореневих підживлень. Насамперед, викопуємо куща, ушкоджену частину кореневища вимиваємо чистою водою, вирізаємо до здорової тканини. Далі, ранки знову такі можно протерти сіком алоє, або густим розчином марганцовокислого калію, або скористатися препаратами, які є в вашей зеленій аптеці такі як Престиж, Максим, фундозол. А далі надати можливість корінцям погрітися під сонячним промінням і обсушитися. Коли ці процедури закінчено, приступаємо до посадки. Садити іриски ми будемо на нову ділянку, де не відмічен бактеріоз, а якщо посадку здійснюємо на попередне місце, то грунт (лунку) ретельно дезінфікуємо хлорним вапном, рясно просипаємо золою. Перед посадкою корінці підрізаємо до 8-10 см довжиною, листя зрізається до 10-15 см. Рослини висаджуємо такім чином: низькорослі сорта – з відстанню 15-20 см; середньорослі - з відстанню 20-30 см кущ від куща.
Інколи в другій половині літа можно побачити ще й таке. Веер листя вкриваеться крупними бурими крапками, що також свідчить про грибкову хворобу. В цьому випадку зрізаємо листя, прибираємо з ділянки та спалюємо, грунт підживлюємо фосфором, каліем, магніем, просипаємо вапном, золою.
АЛОЕ ПРЕКРАСНО ЛІКУЄ РАНИ ГАРБУЗІВ
Алое (столітник) після тривалих дощів допоможе захистити гарбузи від гниття. Виріжте гниль на гарбузах і натріть ранки листками алоє. Невдовзі уражені місця підсохнуть, і гарбузи ростимуть так, ніби й не хворіли.
НЕ ВСІ САДИ РОДЯТЬ, ЩО ЦВІТУТЬ
Плодові дерева, які тривалий час розтуть на одному місті і дають гарні врожаї, виносять з грунту велику кількість поживних речовин. І тому, якщо восени ми вносимо органічні добрива (навоз, компост), які з талими водами підживлюють дерева, то весною підживлюємо мінеральними. Оптимальні умови живлення дерев створюються тоді, коли добрива вносяться в скважини на глибину 30-40 см, або в лункі, які розташовуються під кроною дерев. Загальна річна норма для плодових дерев - 150-250 г, а для кущів - до 50 г. Крім кореневих підживлень, для покращення здоров’я весняного саду стане позакореневе підживлення (обприскування по листкам) міндобривами, що містять бор, залізо, мідь, марганец, магній, молібден, сірка, цинк, які в свою чергу сприяють утворенню більшої кількості зав’язей, запобігають їх передчасному опаданню, підвищають вміст вітамінів у плодах.
Варто згадати і про такий сучасний біологічний стимулятор плодоутворення як БУТОН. Обприскуючи цим препаратом дерева, кущі смородини, винограду, насадження суниц, ми не тільки збільшимо врожай плодів, а і ягоди будуть у нас крупніші, і добріші за смаком, сформуються навіть за стресових умов (коли негода) і прискоряться сроки дозрівання. А ще будуть у вас добре плодоносити вишня, черешня, слива, яблуня, груша, кущі смородини й агрусу, якщо під ціми деревами та між кущами ви посадите лікарські рослини, які допоможуть боротися зі шкідниками та підвищать загальну продуктивність земельної ділянки. Це будуть валеріана, собача кропива (пустирник), звіробій, гіркий полин, чистотіл, пижмо, меліса тощо. Лікарські рослини оздоровлять ваш сад.
Тож попіклуємося про те, щоб сад не тільки гарно цвій, а й добре родив!
ДОГЛЯДАЙ ЗЕМЛЮ ПЛІДНУ, ЯК МАТІР РІДНУ
Мета кожного садівника і городника мати рясний врожай, якісні і смачні плоди. Всім нам відомо, що рослини добре ростуть лише тоді, коли вони забеспечені необхідними умовами життядіяльності: світлом, теплом, водою і поживними речовинами. І тому, саме зараз весною, варто згадати про мінеральні добрива, які ви внесете до грунту під посадку картоплі, іншіх культур та квітів. Повним мінеральним добривом не забудьте підживити дерева, що постраждали від морозу (150-200 г на одне дерево), внесіть під кущі смородини (по 16 г - ст. ложка), в міжряддя суниц та малини. Воно вважаеться найкращим для підживлення всіх рослин у теплицях, кімнатних рослин, балконних квітів, в т.ч. крапельного зрошення. Назва цього мінерального добрива – КРІСТАЛІН. Містить він макроєлементи (азот - якій відповідає за рост гілочок, листя; фосфор - за укорінення; калій - за формування плодів) і такі мікроєлементи - бор, залізо, кальцій, магній, мідь, молібден, сірка, цинк. Про мікроєлементи поговоримо пізніше. Хочеться зазначити, що воно швидко розчиняється у воді, повністю засвоюється та прекрасно діє на рослини. Це добриво сприяє щедрому і більш яскравому цвітінню квітів, дає смарагтовий колір траві газонів, не тільки різко підвищує врожай , а й поліпшує його якість: збільшує вміст крохмалю, цукру, вітамінів у плодах і ягодах. Тож, подбаємо про те, щоб землю змастити та її ощастити. А ще кажуть і так:більше землю удобряй - будеш мати урожай!
ПІДГОТОВКА НАСІННЯ ДО СІВБИ
Яке насіння, таке й коріння. Тому, про насіння подбаемо вже зараз, воно як дитина, змалечку треба захистити його від інфекційних захворювань (це - грибкові, бактеріальні, вірусні), тому спочатку ми його прогріємо розклавши на серветці на день під сонячне проміння, або на 2-3 години під лампочку 25 вт, а в наступні дві години - 60 вт, при цьому декілька разів перемішаємо його.
Наступний наш крок – дезинфекція насіння та стимуляція його до життя. Для цього підійдуть єколокічно чистий продукт - як янтарна кислота, яка прискорить сходи і проростання насіння на 30-50%. Іммуноцітофіт, завоював симпатію, також прекрасно простимулює посадковий матеріал. Для предпосівного оприскування використовують марганец сірчанокислий 0,1%, що також запобігає хворобам.
Також слід згадати, що насіння яке рік-два було в спокої і втратило вологу, залишивши в собі єфірні масла , слід замочити перед посадкою.
Так насіння томатів, петрушки, моркви, цибулі , буряка витримуємо в воді до 2 суток (наприклад, можно і так: суткі в стимуляторі і суткі у воді, а насіння капусти, гороха, редиса, огірків, кабачків, салатів - 10-12 годин. Проростання насіння цибулі-чернушки прискориться, якщо витримати його в теплій воді +40 С на протязі 8 годин(у термосі), або 2 суток у воді, при цьому не забувайте щосуток змінювати воду. Кріп вам віддячить дружними сходами, якщо ви також надасте йому можливість у вільно замотонному вузлику , проплавати 2 суток у воді. Вода краще щоб була дощова або тала - словом м’яка-щелочна.
І тепер, коли воно загартовано, пройшло шлях через холод, тепло, коли воно прозябло у воді з задоволенням потрапить у суху миску, в якій воно протряхне і не стане прилипати до пучок, з любов’ю покладіть його до землі. Не забудьте надіти резинові чоботи, згадавши при цьому народну мудрість: сіємо в болото, збираємо в золото. Щедрого вам врожаю!
НЕ СПАЛЮЙТЕ ОПАЛЕ ЛИСТЯ
Прийшла весна, під деревами в наших садках багато опалого листя, в якому живуть не тільки шкідникі, а й корисні комахи, які навесні і влітку активно знищують ворогів саду й городу.
Пріле листя – це їжа корисних бактерій, грибів, личинок, комах і дощових черв’яків. Спалюючи листя, ми не тільки знищуємо наших помічників, а й збіднюємо грунт, позбавляємо коріння дерев захисту від підмерзання взимку. Якщо з року в рік у садку згрібати та спалювати листя, порушується ритм утворення грунту, він ущільнюється, пересихає. Як наслідок ослаблені дерева хворіють, менше живуть. Крім цього, потрібно знати, що у місці, де було багаття, повністю руйнується шар грунту на глибину 1-2 см, відновити який надзвичайно важко.
Листя потрібно закопувати або готувати компост. Згрібаючи листя зараз весною вилами чи граблями (бажано в сонячний день) добре перетрусіть та зворушіть його, щоб повилітали корисні комахи. Насипте листя в яму, накрийте шаром грунту. Туди ж можно докидати різні органічні відходи. У тривалу суху погоду компост поливайте.
Через два-три сезони добриво буде готове і його можна повернути землі.
Щоб прискорити цей поцес можно зкористуватися оксизином. Оксизин - це ферментний препарат, якій виготовляють з патокі цукрового буряка. Корисні бактерії за місяць перетворять компост на добриво. Поливаючи компост цим препаратом з лійки або оприскувача вже при температурі +20 С можно отримати добриво за 20 днів.
КВІТИ В СМАЧНІЙ ГРУНТОСУМІШІ
Вікна, балкони – це очі оселі, а асортимент рослин дозволяє перетворити їх якщо не в витвір мистецьтва, то хоча б в досконалий квітник, якій буде відображати вашу індивідуальність.
Краще вирощувати квіти у пластмасових горщиках або лоточках. Для того, щоб грунт менше пересихав зверху його посипають вермікулітом. Цей мінерал також змішуємо з грунтом, коли готуєм суміш під посадку квітів, в співвідношенні 1:3. Він старанно утримує не тільки воду, а і добрива, якіми ви підживлюєте квіти, являється розрихлювачем грунта. Щоб квіти виглядали яскравими, тривалий час цвіли, в цю грунтосуміш бажано додати і сухе добриво – таке, наприклад, як гумат+7 мікроєлементів, яке має м’яку дію і буде повільно всмоктуватися корінцями. Нарешті смачна суміш готова, тепер вибір – які квіти краще посадити, або посіяти, щоб ваш квітник став улюбленним місцем відпочинку і став чудовим подарунком близьким !
|